Smutná zpráva: Legendární herec Jan Tříska podlehl zraněním, která utrpěl při pádu z Karlova mostu a zemřel!

České 25. září 2017 | 09:10 — Anna Novotná
V ranních hodinách nás bohužel navždy opustil oblíbený český herec Jan Tříska, který v Ústřední Vojenské nemocnici v Praze podlehl zraněním, které utrpěl při pádu do ledové řeky.
Další 2 fotografie v galerii
Jan Tříska podlehl zraněním, která utrpěl při pádu z Karlova mostu / Facebook

Podle režiséra a herce Jiřího Mádla (30), který ten den měl s Janem Třískou začít natáčet nový film Na střeše, se určitě muselo jednat o nešťastnou náhodu, a nikoliv o pokus o sebevraždu, jak se spekuluje. Herec prý před každým novým natáčením filmu chodil čerpat síly na Karlův most, kde pro štěstí sahal na sochy.

„Honza Tříska byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá. Vymstil se mu jeho rituál Karlova mostu, který dělal před natáčením každého nového filmu. Prosím nedělejme z tohoto výjimečně milého a inteligentního člověka blázna,“ napsal na sociální síti Jiří Mádl.

Novinářka a spisovatelka Blanka Kovaříková má však jiný názor. „Jan Tříska dnes ve dvě hodiny ráno zemřel. Jsem přesvědčená, že si to tak přál. Skok z Karlova mostu byl jeho posledním hereckým výkonem, hodným Shakespeara. Unavený starý muž chce odejít z tohoto světa a učiní tak na místě, které si zvolí jako symbol," napsala na svém facebookovém profilu zprávu o skonu slavného herce. 

Jan Tříska byl navzdory věku velmi aktivním hercem, na kontě měl stovky rolí. Naposledy jej diváci mohli vidět ve filmu Po strništi bos. Proč herec, který přiletěl v pondělí do Česka z USA, kde žil, v sobotu z Karlova mostu skočil, je záhadou. Podle svědků přímo z místa herec nespadl, ale skočil.

„Seděl na mostě, a když mu ochranka mostu řekla, ať sleze, že tam nemůže být, slezl. Pak vylezl na zeď a skočil dolů," popsalo několik svědků z Karlova mostu. 

Z vody jej po více jak pěti minutách vytáhli dva muži z výletní lodi. Přivedli ho zpět k životu, ale v kritickém stavu jej záchranáři přepravili do nemocnice, kde byl na ARO v umělém spánku. Jeho mozek byl ale pravděpodobně zásadně poškozen a Legendární Igor Hnízdo dnes ráno zemřel.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vítězka StarDance Veronika Lálová má kuráž! Sama zamířila na světově známý karneval do Ria

Milovníci chilli papriček, je nejvyšší čas začít sázet

Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné...

Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové...

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...