Oslabený Pomeje po ukončení hladovky: V nemocnici bojuje se zápalem plic! Jeho stav je vážný

České 30. prosince 2017 | 04:04 — Anna Novotná
Zdravotní stav herce a dabéra Jiřího Pomeje (53) se po ukončení hladovky bohužel zhoršil. V nemocnici bojuje se zápalem plic!
Jirka se hladovkou rakoviny nezbavil, přiznala Pomejeho manželka / Facebook

Stav herce Jiřího Pomeje, který bojoval s rakovinou hrtanu 42 dní dlouhou hladovkou, se po jejím ukončení zhoršil! Jeho manželka Andrea vydala prohlášení, podle kterého se jeho stav zkomplikoval. „Myslete na něj a držte mu palce. Bojuje se zápalem plic a je hospitalizován třetím dnem ve špitále,“ napsala Andrea na sociální síť.

Jiří Pomeje leží v nemocnici už třetí den a jeho manželka Andrea zároveň přiznala, že stav hladovkou oslabeného Jirky není dobrý.

„Chtěla bych tímto způsobem uvést některé věci na pravou míru: Jirka se hladovkou rakoviny nezbavil. Pouze se zastavila, což je podle předchozího agresivního chování tumoru velký úspěch. Tuto alternativu lékaři nepodporují. Je to cesta proti jejich postupům. Může mít spousty rizik, a proto se do ní nepouštějte, pokud váš stav je ohrožený, například nízká váha, špatný tlak, metabolické problémy atd. Jirka měl nadváhu a neměl žádné další zdravotní komplikace. Momentálně je to ale bohužel jinak,“ svěřila smutnou zprávu Andrea Pomeje. 

Lékaři Jiřímu diagnostikovali rakovinu hrtanu letos na jaře, přestože podstoupil léčbu včetně ozařování, hrozilo mu zavedení tzv. slavíka. Herec se proto rozhodl nádor porazit jinou cestou. Odborníci však varují, že tato cesta je velmi nebezpečná, efekt bývá dočasný a místo nádoru hladovka spíše zasáhne zdravé tkáně.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Apple reaguje na stížnosti uživatelů. V příští aktualizaci umožní vypnutí omezení výkonu procesorů iPhone

Ještě nemáte boby a sáňky? Poradíme vám, jak vybrat ty...

Popel z kamen nevyhazujte! Pohnojte s ním ještě zahrádku, a...

Potkali jste v zimě ježka? Hned se pro něj vraťte! Jeho...

Vytvořte si krásný košík na drobnosti z obyčejné krabice...

Naleštěný nerez působí v kuchyni luxusně. Triky, díky...

Klávesnice může být čistá za pár minut. Potřebujete jen...