Vévodkyně Kate v těhotenství trpí! Při nemoci, kterou má, může jít o život!

Zahraniční 14. září 2017 | 01:14 — Anna Novotná
Ranními nevolnostmi si projde téměř každá těhotná žena. Dlouhodobé těžké nevolnosti se však týkají jen velmi málo těhotných. Stav, kterému lékaři říkají hyperemesis gravidarum, může ohrozit život matky i plodu, nemá zatím jasné vysvětlení a trpí jím i oblíbená vévodkyně Kate Middelton.
Rodinka se rozroste! Snad i do třetice proběhne vše bez zdravotních komplikací / Instagram

Svět nedávno obletěla radostná zpráva, že Kate čeká třetího potomka. Z dalšího přírůstku královské rodiny se radovala nejen Velká Británie. Bohužel za nedlouho přišla zpráva o tom, že Kate prožívá opět stav, kvůli kterému byla již jednou hospitalizována.

Už předchozí těhotenství provázely komplikace, které mohou na životě ohrozit nejenom ji, ale i samotné miminko. Kate trpí hyperemesis gravidarum, tedy nadměrným zvracením těhotných. Vážné těhotenské nevolnosti mohou způsobovat dehydrataci a metabolismus nemusí správně pracovat. Což může ohrozit nejen matku, ale i plod.

Takové děti se mohou narodit s různými deformacemi či jinými poruchami vývoje, protože kvůli neustálému zvracení matky se jim nedostává živin. Tyto projevy navíc neustupují v průběhu celého těhotenství. Ve vzácných případech musí být těhotenství ukončeno. Tyto velmi těžké a dlouhodobé nevolnosti postihují jen jedno procento těhotných žen.

Pětatřicetiletá vévodkyně z Cambridge je v současnosti pod lékařským dohledem a všechny oficiální akce, kterých se měla účastnit, zrušila. Při předchozích těhotenstvích Kate nic nepodcenila a dopadlo to dobře, tak snad i do třetice bude mít takové štěstí!

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Archeologové zveřejnili artefakty z nově objevených hrobek v Egyptě

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...

Červeného vína se nemusíte vzdát. Jen se ho naučte pít a...

Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše