Jaromír Hanzlík si splnil svůj sen: Komedie Léto s gentlemanem je dotočena!

České 20. srpna 2018 | 23:09 — Anna Novotná
Pozdní romance Léto s gentlemanem má za sebou první klapku. Za pouhý měsíc natočil režisér Jiří Adamec svůj první celovečerní film pro kinodistribuci Léto s gentlemanem. Scénář k němu napsal herec Jaromír Hanzlík, který ve filmu zároveň hraje hlavní roli. Do kin by měl snímek přijít na jaře příštího roku.
Další 3 fotografie v galerii
Jaromír Hanzlík jako elegantní šarmantní gentleman Artur / Léto s gentlemanem

Tento víkend skončilo ve středočeských Zduchovicích natáčení romantické komedie Léto s gentlemanem. Scénář k filmu o touze po svobodě, pozdní lásce a naději napsal Jaromír Hanzlík, který si tím splnil svůj sen. Hlavní postavu Artura totiž vytvořil pro sebe. Režii snímku svěřil Jiřímu Adamcovi.

„Bylo to velké dobrodružství, byly to velké nervy a bylo to hrozně náročné,“zhodnotil natáčení Jaromír Hanzlík. Po celou dobu totiž panovala na place extrémní vedra. „To bylo skutečně náročné, nebylo se kam schovat, lidi byli vysílení. Ale štáb i herci, všichni pracovali s opravdu vysokým nasazením a vypětím, a já jim za to moc děkuju.“ Kromě extrémního počasí se ale vydařilo snad úplně všechno.„Skvělí byli herci, kteří vzali třeba i ty malé jednodenní roličky, setkání s nimi byla moc příjemná. Měli jsme i štěstí na lokaci, na vesničku Zduchovice, místní nás tady přijali velmi příznivě a fandili nám…“

I když zrovna netočil, nahlížel Jaromír Hanzlík alespoň přes rameno zkušenému režisérovi Jiřímu Adamcovi. Ten má na svém kontě desítky úspěšných televizních pořadů, inscenací, filmů i televizních seriálů a s Jaromírem Hanzlíkem se potkal před mnoha lety při natáčení seriálů Sanitka a Pojišťovna štěstí. Tentokrát však poprvé režíroval celovečerní film. „Umíte si představit nesnadnější kombinaci pro práci režiséra jako tu s hercem, který má tak významnou hereckou minulost, je scénáristou natáčeného filmu a spolu se mnou i spoluproducentem? Jaromír je navíc člověk s vyhraněným názorem, se zcela konkrétní vizí toho, co napsal… Takže upřímně, tohle byla pro mě doteď asi nejnáročnější režijní práce,“ vysvětlil režisér.

Přesto jsou oba se spoluprací spokojení. „Když autorpíšescénář, má vlastní představu, když jej pak režisér realizuje, tak představu nemá nikdy totožnou. Aleje příjemné, když se ty dvě představy někde protnou. A když dojde dejme tomu k ne tak kompatibilnísituaci, tak je krásné, když se režisér a autor dokážoudohodnout. A to se mi, myslím, s Jirkou Adamcem povedlo. Buď jsme došli k nějakému kompromisu, nebo jeden druhého přesvědčil o své pravdě. Ale myslím si, že ducha filmujsme cítili úplně stejně,“ dodal Jaromír Hanzlík.
 
Oba teď čeká práce ve střižně, aby film na jaře příštího roku poslali do kin. A oba se tam těší. „Myslím, že jsme všechno natočili tak, že do střižny můžeme jít pracovat v klidu,“řekl Jiří Adamec.„Půjdeme se tam s chutí podívat na to, co jsme natočili, střihem tomu dáme rytmus, muzikou náladu a pak to pošleme divákům, pro které jsme to dělali,“ dodal Jaromír Hanzlík.
 
Romantická komedie Léto s gentlemanem je určena především pro ženy. „Myslím ale, že když si ženy vezmou do kina svoje partnery, tak i ti si tam najdou něco svého. Chceme, aby ten film pobavil, potěšil, zlepšil náladu, aby takzvaně pohladil po duši,“ řekl autor scénáře a představitel hlavní role, který se proslavil v 70. letech komedií Léto a kovbojem, na niž pouze podobným názvem Léto s gentlemanem částečně odkazuje, nejedná se však o jeho pokračování.
 
V menších rolích se objeví celá plejáda českých hereckých jmen jako Tereza Kostková, Petra Jungmanová, Yvetta Blanarovičová, Dana Batulková,  Pavel Soukup, Arnošt Goldflam, Zdeněk Dušek, Zdeněk Žák, Ivana Chýlková, Miroslav Etzler, Jan Čenský, Jana Boušková, Jan Vlasák a další.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne za srdce

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Navštivte málo...

Chcete zažít jedinečnou dovolenou ve dvou? Zkuste místa, kde...

Skutečný klenot: Vydejte se na nejúchvatnější pobřeží...

Zavřít reklamu