Smutná zpráva: Legendární herec Jan Tříska podlehl zraněním, která utrpěl při pádu z Karlova mostu a zemřel!

České 25. září 2017 | 09:10 — Anna Novotná
V ranních hodinách nás bohužel navždy opustil oblíbený český herec Jan Tříska, který v Ústřední Vojenské nemocnici v Praze podlehl zraněním, které utrpěl při pádu do ledové řeky.
Další 2 fotografie v galerii
Jan Tříska podlehl zraněním, která utrpěl při pádu z Karlova mostu / Facebook

Podle režiséra a herce Jiřího Mádla (30), který ten den měl s Janem Třískou začít natáčet nový film Na střeše, se určitě muselo jednat o nešťastnou náhodu, a nikoliv o pokus o sebevraždu, jak se spekuluje. Herec prý před každým novým natáčením filmu chodil čerpat síly na Karlův most, kde pro štěstí sahal na sochy.

„Honza Tříska byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá. Vymstil se mu jeho rituál Karlova mostu, který dělal před natáčením každého nového filmu. Prosím nedělejme z tohoto výjimečně milého a inteligentního člověka blázna,“ napsal na sociální síti Jiří Mádl.

Novinářka a spisovatelka Blanka Kovaříková má však jiný názor. „Jan Tříska dnes ve dvě hodiny ráno zemřel. Jsem přesvědčená, že si to tak přál. Skok z Karlova mostu byl jeho posledním hereckým výkonem, hodným Shakespeara. Unavený starý muž chce odejít z tohoto světa a učiní tak na místě, které si zvolí jako symbol," napsala na svém facebookovém profilu zprávu o skonu slavného herce. 

Jan Tříska byl navzdory věku velmi aktivním hercem, na kontě měl stovky rolí. Naposledy jej diváci mohli vidět ve filmu Po strništi bos. Proč herec, který přiletěl v pondělí do Česka z USA, kde žil, v sobotu z Karlova mostu skočil, je záhadou. Podle svědků přímo z místa herec nespadl, ale skočil.

„Seděl na mostě, a když mu ochranka mostu řekla, ať sleze, že tam nemůže být, slezl. Pak vylezl na zeď a skočil dolů," popsalo několik svědků z Karlova mostu. 

Z vody jej po více jak pěti minutách vytáhli dva muži z výletní lodi. Přivedli ho zpět k životu, ale v kritickém stavu jej záchranáři přepravili do nemocnice, kde byl na ARO v umělém spánku. Jeho mozek byl ale pravděpodobně zásadně poškozen a Legendární Igor Hnízdo dnes ráno zemřel.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Po patnácti letech se vrací na divadelní prkna! Legendární muzikál v téměř původním obsazení je zpět!

Vyrobte svému pejskovi parádní pelíšek. Stačí vám k tomu...

Jak na jaře sázet zadarmo a v bio kvalitě? Příprava je...

Rostlina, která do domu přináší štěstí a blahobyt. Už...

Nápaditá, efektní i originální. Taková je lampa z...

Hyacint nádherně ozdobí vánoční stůl. Aby vám v zimě...

Chystáte se čistit žaluzie? Několik jednoduchých tipů,...