České celebrity pláčou: Smrt Petra Hübela zasáhla všechny! Co vzkazují statečnému mladíkovi?

České 29. září 2017 | 06:56 — Anna Novotná
Příběh Petra Hübela (†24) se zapsal i do srdcí celebrit. Petr bojoval se zákeřnou rakovinou do poslední chvíle. Zkoušel nemocnice i alternativní léčbu v Peru, nic ale nepomohlo a Petr bohužel v úterý zemřel.
Dalších 12 fotografií v galerii
Petr do poslední chvíle věřil, že se mu rakovinu podaří porazit navzdory lékařům i šamanům v Peru, kteří nevěřili. / Instagram

Petr Hübel, který vešel ve známost tím, jak neskutečně statečně bojoval se zákeřným Non-Hodgkinovým lymfomem a svou pozitivní a úžasnou energií si získal každého, kdo na jeho příběh na sociální síti nebo jeho blogu narazil. 

Petrovi bylo pouze čtyřiadvacet let a vryl se do paměti i spoustě českých celebrit. Jeho smrt zasáhla rodinu, kamarády, ale také známé osobnosti, jako je Iva Pazderková, Nela Slováková, Monika Absolonová, Veronika Arichteva, Roman Vojtek a další. Všichni za mladým Peťkem momentálně truchlí a posílají mu dojemné vzkazy.

„Neznala jsem ho, náhodně mi vyskočil na profilu a zaujal mě. Chtěla jsem mu pomoct, ale nic nechtěl, byl skromný. Jediné, o čem se mi na schůzce, kterou jsme si domluvili, zmiňoval, bylo auto, které potřeboval na přepravu do nemocnice. Zrovna jsem měla jedno ‚navíc‘, ani minutu jsem nezaváhala a místo pronajmutí jsem těch pár tisícovek oželela a auto mu okamžitě poskytla. Dlouho mi nic neudělalo větší radost. Doma jsem si potom říkala, ty hloupá, co se do toho pleteš, pokud se mu nepovede vyhrát nad zákeřnou nemoci, zasáhne tě to. Budeš plakat. Dnes to přišlo. Víte, od doby, co jsem poznala Petra, jsem i Martinovi při občasných hádkách říkala, co řešíme za hlouposti. Můžeme být rádi, že máme vůbec život,“ napsala na svou sociální síť Slováková.

Nela pokračuje dál: „Petr mi psal, je to přibližně 14 dnů zpět, ptal se, jak se mám a co dělám. V tu chvíli jsem se válela v hotelovém pokoji, kde za noc zaplatíte více než 8 tisíc korun. Na posteli jsem popíjela šampaňské a chystala se na večírek. Trochu jsem se za sebe styděla, on ležel v nemocnici a psal mi, jaké má bolesti. Je to nespravedlivé. Kvůli němu, když jsem ho poznala a uvědomila si, jak je život cenný, nikoho neurážím, protože je absolutně nepodstatné, jak člověk vypadá. Velký obdiv všem s podobným osudem, jako měl Petr, a mnoho sil všem jejich blízkým. Buďme vděční za život a buďme na sebe hodní. R.I.P.“

„Šťastnou cestu Péťo!!! Neznala jsem Tě osobně, ale mám pocit, že ano. Mám Tě ráda. Pro Tvůj smysl pro humor, pro to jaký jsi byl bojovník a člověk plný energie a životního optimismu. Děkuju Ti! Upřímnou soustrast celé rodině," napsala na svůj profil Veronika Arichteva.

Svůj vzkaz napsala i Iva Pazderková: „Peťulko, vybojoval jsi lepší život pro tolik lidí! Byl jsi gladiátor a té mrše jsi nakopával zadek do poslední chvíle. Děkuji Ti za všechno a za všechny. Teď musíš shora dávat pozor na svou rodinu a na svou přítelkyni, protože teď jsi určitě anděl. Tvoje mise prostě nekončí. Mám Tě hluboko v srdci, bylo mi ctí.“

Zpěvačka Monika Absolonová také napsala dojímavý vzkaz: „Dnes jsem ráno psala, že snad je všem špatným zprávám konec. A vypadá to, že není. Před delší dobou jsem na sociálních sítích narazila na Petra Hübla z Brna, který velmi statečně bojoval s neléčitelnou formou rakoviny. Byl nesmírně houževnatý, dokonce se vydal do Jižní Ameriky za šamanem, když mu lékaři řekli, že už mu nemůžou pomoci. Nepomohl ani šaman. A on velmi statečně bojoval dál, protože chtěl žít co nejdéle i za cenu obrovských bolestí. Nikdy jsem ho nepotkala osobně, jen zpovzdálí mu držela pěsti. A Petr svůj boj za přítomnosti svých blízkých dnes dobojoval. Je mi to strašně líto, přestože jsem ho neznala, jen obdivovala jeho statečnost a urputnost a zároveň upřímnost, se kterou popisoval svůj život. Upřímnou soustrast celé jeho rodině a všem, co mu drželi palce jako já. Péťo, pozdravujte tam nahoře, ať už je vám dobře.“

Milý Petře. Díky této fotce jsem Tě před osmi měsíci poznal a dověděl jsem se o Tvěm příběhu. O příběhu velkého boje, odhodlání a chuti žít. Nevím, kolik se za jeden život dá potkat takto inspirativních lidí, jako jsi byl Ty. Vždy, když se mi v životě dělo něco "strašného" něco, co jsem považoval za obrovský problém, nebo bezpráví, vzpoměl jsem si na Tebe. Na to, s čím jsi bojoval Ty a jak ses to snažil brát. Nikdy sis neztěžoval a i v těch nejtěžších chvílích jsi byl dokonce vtipný a snažil ses svůj boj brát s nadhledem. Děkuji, že jsem Tě mohl poznat. Přeju Ti mír, klid, žádnou bolest...Tvé rodině a blízkým upřímnou soustrast a Tvé lásce navíc velký obdiv za to, jak Ti celou dobu byla nablízku," napsal Roman Vojtek.

Petrovi byla po celou dobu na blízku přítelkyně Simona (21), která také smrt výjimečného mladíka na sociální síti oznámila. 

Petr neměl rád slova o tom, že s rakovinou lymfatického systému bojuje. Vždy tvrdil, že se k ní v první řadě postavil čelem. Petr zůstal originální a pozitivní i v posledních chvílích svého až příliš krátkého života. Na poslední rozloučení mají přijít přátelé a známí v crazy barvách. „Jen žádnou černou,“ vzkázal jim Petr!

Potvrdila to i Petrova přítelkyně Simona, která společně s jeho rodinou zůstala u nezlomného mladíka až do konce. „Může přijít každý, kdo na Peťu i jednou pomyslel, ale podmínkou je duhové oblečení, žádná černá. Když jsme rozebírali tohle téma, moc si to přál, vlastně my oba chceme na svých pohřbech veselé barvy,“ napsala na Instagramu. Pohřeb se bude konat 5. října a Simona má pro svého přítele poslední překvapení.

„Zkusme 5. 10. zaplavit Instagram fotkami v pruhovaném oblečení s hashtagem #duhapropetu," popsala nápad statečná Simona, které už teď milovaný Péťa chybí. Stejně tak jako všem lidem, kteří jeho příběh sledovali na sociálních sítích nebo prostřednictvím jeho blogu a drželi mu palce až do poslední chvíle. Bohužel Petr Hübel z Brna svůj statečný boj nakonec prohrál. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Po patnácti letech se vrací na divadelní prkna! Legendární muzikál v téměř původním obsazení je zpět!

Vyrobte svému pejskovi parádní pelíšek. Stačí vám k tomu...

Jak na jaře sázet zadarmo a v bio kvalitě? Příprava je...

Rostlina, která do domu přináší štěstí a blahobyt. Už...

Nápaditá, efektní i originální. Taková je lampa z...

Hyacint nádherně ozdobí vánoční stůl. Aby vám v zimě...

Chystáte se čistit žaluzie? Několik jednoduchých tipů,...