Oslabený Pomeje po ukončení hladovky: V nemocnici bojuje se zápalem plic! Jeho stav je vážný

České 30. prosince 2017 | 04:04 — Anna Novotná
Zdravotní stav herce a dabéra Jiřího Pomeje (53) se po ukončení hladovky bohužel zhoršil. V nemocnici bojuje se zápalem plic!
Jirka se hladovkou rakoviny nezbavil, přiznala Pomejeho manželka / Facebook

Stav herce Jiřího Pomeje, který bojoval s rakovinou hrtanu 42 dní dlouhou hladovkou, se po jejím ukončení zhoršil! Jeho manželka Andrea vydala prohlášení, podle kterého se jeho stav zkomplikoval. „Myslete na něj a držte mu palce. Bojuje se zápalem plic a je hospitalizován třetím dnem ve špitále,“ napsala Andrea na sociální síť.

Jiří Pomeje leží v nemocnici už třetí den a jeho manželka Andrea zároveň přiznala, že stav hladovkou oslabeného Jirky není dobrý.

„Chtěla bych tímto způsobem uvést některé věci na pravou míru: Jirka se hladovkou rakoviny nezbavil. Pouze se zastavila, což je podle předchozího agresivního chování tumoru velký úspěch. Tuto alternativu lékaři nepodporují. Je to cesta proti jejich postupům. Může mít spousty rizik, a proto se do ní nepouštějte, pokud váš stav je ohrožený, například nízká váha, špatný tlak, metabolické problémy atd. Jirka měl nadváhu a neměl žádné další zdravotní komplikace. Momentálně je to ale bohužel jinak,“ svěřila smutnou zprávu Andrea Pomeje. 

Lékaři Jiřímu diagnostikovali rakovinu hrtanu letos na jaře, přestože podstoupil léčbu včetně ozařování, hrozilo mu zavedení tzv. slavíka. Herec se proto rozhodl nádor porazit jinou cestou. Odborníci však varují, že tato cesta je velmi nebezpečná, efekt bývá dočasný a místo nádoru hladovka spíše zasáhne zdravé tkáně.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čeští vědci sestrojili unikátní detektor kvantových vlastností světla. Přispěje k rozvoji světových technologií

Připravte se na slivovici. Dobrý kvas je základ

Vylezla vám kostice u podprsenky? Triky, jak se to dá ještě...

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...