Terezu Kostkovou dojaly emotivní fotky, jejich autorovi dopomohla k novému Peugeotu

České 24. října 2018 | 11:37 — Anna Novotná
Před několika dny proběhlo v pražském divadle Semafor finále osmého ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku. Popularita fotoknih v posledních letech raketově narůstá. Jsou výborným prostředkem pro zakonzervování vzpomínek, poslouží jako jedinečný dárek a pokud se vám knížka obzvlášť podaří, můžete vyhrát nový Peugeot 308.
Další 4 fotografie v galerii
Tereza Kostková byla na místě dlouho před začátkem akce, aby všechny fotoknihy pečlivě prohlédla / Peugeot

V letošním roce se o tuto cenu utkalo 2 151 přihlášených knih, z nichž 32 postoupilo do velkolepého finále, kde o vítězi rozhodovala porota složená ze známých osobností. Mezi nimi figurovali například herečky Tereza Kostková, Patricie Solaříková a Kateřina Sedláková, cestovatel Jakub Vágner, houslový virtuóz Pavel Šporcl nebo zpěvák Peter Nagy, který stejně jako v minulých letech i letos obhájil post předsedy poroty.
 
Na začátku večera by vítěze tipoval málokdo. V minulosti totiž několikrát vyhrály fotoknihy z cest a také v letošním ročníku výrazně dominovaly. Úchvatné přírodní scenérie, nad kterými se tajil dech i takovému světoběžníkovi, jako je Jakub Vágner, ale tentokrát překvapivě netriumfovaly. Letos hrály hlavní roli emoce. Po zhlédnutí video-medailonku, ve kterém každý ze soutěžících popsal vznik své fotoknihy, už bylo víceméně jasno, kdo ten večer odjede domů nablýskaným červeným Peugeotem.

Dámská část poroty v čele s Terezou Kostkovou přidělila své body knížce „Šedesátka“ autora Milana Kutiny. Věnoval ji svému tatínkovi ke kulatinám. „Já jsem byla vážně dojatá“, tvrdila Tereza a stejně tak i další porotkyně moderátorka Renáta Czadernová, kterou stejně jako Terezu Kostkovou dílo Milana Kutiny dojalo. „Strašně hezky udělaná knížka, bylo to i takové dojemné, pro toho tatínka…“, prohlásila Renáta. Další vlna emocí následovala poté, co na pódium vtrhla obejmout vítěze i jeho manželka a dva malí synové.

Nový Peugeot 308 určitě mladá rodina náležitě využije. Je šestým v pořadí, který značka Peugeot do soutěže věnovala. O tom sedmém se bude rozhodovat zase za rok, ale amatérští tvůrci fotoknih už určitě začali.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jak se o svou pleť starají známe české krásky? Některé jsme vyzpovídali

Zažraná mastnota kolem sporáku? Zkuste fígl, který strčí...

Jak přesazovat orchideje, aby vám nádherně kvetly

Jak odnaučit psa loudit jídlo? Držte se následujících rad

Připravte se na zimu. Vyrobte si za pár minut zásobu...

Využijte vánoční elektrická světýlka celoročně....

Mýt nebo nemýt okna před Vánocemi?

Zavřít reklamu