Terezu Kostkovou dojaly emotivní fotky, jejich autorovi dopomohla k novému Peugeotu

České 24. října 2018 | 11:37 — Anna Novotná
Před několika dny proběhlo v pražském divadle Semafor finále osmého ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku. Popularita fotoknih v posledních letech raketově narůstá. Jsou výborným prostředkem pro zakonzervování vzpomínek, poslouží jako jedinečný dárek a pokud se vám knížka obzvlášť podaří, můžete vyhrát nový Peugeot 308.
Další 4 fotografie v galerii
Tereza Kostková byla na místě dlouho před začátkem akce, aby všechny fotoknihy pečlivě prohlédla / Peugeot

V letošním roce se o tuto cenu utkalo 2 151 přihlášených knih, z nichž 32 postoupilo do velkolepého finále, kde o vítězi rozhodovala porota složená ze známých osobností. Mezi nimi figurovali například herečky Tereza Kostková, Patricie Solaříková a Kateřina Sedláková, cestovatel Jakub Vágner, houslový virtuóz Pavel Šporcl nebo zpěvák Peter Nagy, který stejně jako v minulých letech i letos obhájil post předsedy poroty.
 
Na začátku večera by vítěze tipoval málokdo. V minulosti totiž několikrát vyhrály fotoknihy z cest a také v letošním ročníku výrazně dominovaly. Úchvatné přírodní scenérie, nad kterými se tajil dech i takovému světoběžníkovi, jako je Jakub Vágner, ale tentokrát překvapivě netriumfovaly. Letos hrály hlavní roli emoce. Po zhlédnutí video-medailonku, ve kterém každý ze soutěžících popsal vznik své fotoknihy, už bylo víceméně jasno, kdo ten večer odjede domů nablýskaným červeným Peugeotem.

Dámská část poroty v čele s Terezou Kostkovou přidělila své body knížce „Šedesátka“ autora Milana Kutiny. Věnoval ji svému tatínkovi ke kulatinám. „Já jsem byla vážně dojatá“, tvrdila Tereza a stejně tak i další porotkyně moderátorka Renáta Czadernová, kterou stejně jako Terezu Kostkovou dílo Milana Kutiny dojalo. „Strašně hezky udělaná knížka, bylo to i takové dojemné, pro toho tatínka…“, prohlásila Renáta. Další vlna emocí následovala poté, co na pódium vtrhla obejmout vítěze i jeho manželka a dva malí synové.

Nový Peugeot 308 určitě mladá rodina náležitě využije. Je šestým v pořadí, který značka Peugeot do soutěže věnovala. O tom sedmém se bude rozhodovat zase za rok, ale amatérští tvůrci fotoknih už určitě začali.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou krásné i v zimě

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Nejlepší lázeňská města v Evropě, kde můžete během zimy...

Budoucnost turistiky: Jak budeme cestovat v roce 2028? Trendy...

Nejkrásnější národní parky USA. Poznejte přírodou,...

Zimní Šumava: Užijete si sjezdovky, běžecké tratě a...

Už přemýšlíte, kam vyrazíte v létě? Na Maltě si užijete...

Zavřít reklamu