Vévodkyně Kate v těhotenství trpí! Při nemoci, kterou má, může jít o život!

Zahraniční 14. září 2017 | 01:14 — Anna Novotná
Ranními nevolnostmi si projde téměř každá těhotná žena. Dlouhodobé těžké nevolnosti se však týkají jen velmi málo těhotných. Stav, kterému lékaři říkají hyperemesis gravidarum, může ohrozit život matky i plodu, nemá zatím jasné vysvětlení a trpí jím i oblíbená vévodkyně Kate Middelton.
Rodinka se rozroste! Snad i do třetice proběhne vše bez zdravotních komplikací / Instagram

Svět nedávno obletěla radostná zpráva, že Kate čeká třetího potomka. Z dalšího přírůstku královské rodiny se radovala nejen Velká Británie. Bohužel za nedlouho přišla zpráva o tom, že Kate prožívá opět stav, kvůli kterému byla již jednou hospitalizována.

Už předchozí těhotenství provázely komplikace, které mohou na životě ohrozit nejenom ji, ale i samotné miminko. Kate trpí hyperemesis gravidarum, tedy nadměrným zvracením těhotných. Vážné těhotenské nevolnosti mohou způsobovat dehydrataci a metabolismus nemusí správně pracovat. Což může ohrozit nejen matku, ale i plod.

Takové děti se mohou narodit s různými deformacemi či jinými poruchami vývoje, protože kvůli neustálému zvracení matky se jim nedostává živin. Tyto projevy navíc neustupují v průběhu celého těhotenství. Ve vzácných případech musí být těhotenství ukončeno. Tyto velmi těžké a dlouhodobé nevolnosti postihují jen jedno procento těhotných žen.

Pětatřicetiletá vévodkyně z Cambridge je v současnosti pod lékařským dohledem a všechny oficiální akce, kterých se měla účastnit, zrušila. Při předchozích těhotenstvích Kate nic nepodcenila a dopadlo to dobře, tak snad i do třetice bude mít takové štěstí!

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jaromír Hanzlík si splnil svůj sen: Komedie Léto s gentlemanem je dotočena!

Připravte se na slivovici. Dobrý kvas je základ

Vylezla vám kostice u podprsenky? Triky, jak se to dá ještě...

Plíseň na stěnách? Pomozte si solí nebo octem

Pes vs. eskalátor. Naučte svého mazlíčka jezdit na schodech

Prorůstá vám chodník plevelem? Osaďte jej okrasnými...

Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků...